The TribPreps staff invited all the volleyball coaches to vote for players in their team’s classification. These are the results of the balloting.

Class 6A

First team

OH • Kazna Tarawhiti, Sr., Pleasant Grove

OH • Madi Robinson, Sr., Lone Peak

MB • Heather Gneiting, Sr., Pleasant Grove

MB • Kennedi Boyd, Jr., Lone Peak

S • Tayler Tausinga, Sr., American Fork

S • Jaquelyn Langhaim, Sr., Lone Peak

OPP • Seleisa Elisaia, Sr., Bingham

OPP • Megan Sintay, Sr., Pleasant Grove

L • Val Harker, Sr., Syracuse

Second team

OH • Tasia Farmer, Jr., Lone Peak

OH • Alo Thompson, Sr., Northridge

MB • Autumn Spafford, Sr., Lone Peak

MB • Bridget Triplett, Sr., Weber

S • Aubri Whatcott, Sr., Syracuse

S • Rylee Boyle, Jr., Fremont

OPP • Lauren Sotomayor, Jr., Syracuse

OPP • Gabriela Langi, Sr., Bingham

L • Hannah Waddell, Sr., Pleasant Grove

Honorable mention

Outside hitters • Jantzen Smith, Sr., Fremont; Breanne Bitter, Sr., Clearfield; Ashlen Bell, Sr., Northridge; Elena Hansen, Sr., American Fork; Suzanne Katoa, Sr., Layton; Breanna Jessop, Sr., Syracuse; Brianna Averett, Jr., Riverton; Emilee Turner, Sr., Davis; Hannah Stahle, So., Davis; Cassidy Nelson, Sr., Herriman

Middle hitters • Caleigh Vagana, Jr., Hunter

Setters • Taela Laufiso, Sr., Copper Hills; Baylie Bishop, Sr., Pleasant Grove

Liberos • Brittyn Haney, So., Fremont; Shaylee Prestwich, Sr., American Fork; Kenzee Cloward, Sr., Bingham; Hikialani Kaohelaulii, Jr., Lone Peak

Class 5A

First team

OH • Madison Brunatti, Jr., Corner Canyon

OH • Baylee Mittelstaedt, Sr., Bountiful

MB • Shayna Baugh, Sr., Box Elder

MB • Whitney McEwan, Sr., Woods Cross

S • Bri Mortensen, Sr., Bountiful

S • Annie Mecham, Jr., Box Elder

OPP • Brook Pe’a, Sr., Bountiful

OPP • Kaitlyn Standifird, Jr., Skyridge

L • Holland Vande Merwe, Sr., Bountiful

Second team

OH • Kaybrie Pe’a, Sr., Bountiful

OH • Leinata Leakehe, So., West

MB • Cameron Mooney, Sr., Skyline

MB • Emma Mangum, Sr., Corner Canyon

S • Keleni Poteki, Sr., Cottonwood

S • Zoe Kouris, Sr., Skyline

OPP • Tori Dorius, Jr., Wasatch

OPP • Lauren Olsen, Sr., Woods Cross

L • Sarah Stephens, Sr., Skyline

Honorable mention

Outside hitters • Lina Lazarus, Fr., Olympus; Lome Leo, So., West; Kiana Crawford, Sr., Skyline; Andreanna McKee, Sr., Box Elder

Middle hitters • Jaida Burt, Jr., Box Elder; Emilee Rupp, Sr., Skyridge; Heleine Filipe, Jr., West; Isis Beh, Jr., Murray; Macy Rideout, Sr., Olympus

Setters • Seville Likes, Sr., Corner Canyon

Opposite hitters • Kaitlynn Bradley, Sr., Springville

Class 4A

First team

OH • Grace Wiczek, Jr., Park City

OH • Dawson Day, Sr., Sky View

MB • Maddie Lindsay, Jr., Lehi

MB • Madison Clark, Sr., Desert Hills

S • Emily Smith, Jr., Park City

S • Mikaela Sorensen, Sr., Sky View

OPP • Halle Livingston, Jr., Ridgeline

OPP • Kristen Schumann, Jr., Sky View

L • Cassandra DuBose, Sr., Sky View

Second team

OH • Sammi Johnston, Jr., Snow Canyon

OH • Korrin Thornock, Jr., Spanish Fork

OH • Jessica Anderson, Sr., Spanish Fork

MB • Ella Burrows, Sr., Dixie

MB • Lydia Montague, Jr., Lehi

MB • Hallie Remund, So., Snow Canyon

S • Katie Jacox, Sr., Juan Diego

S • Sammie Osborne, Sr., Mountain Crest

L • Audrey Malloy, Sr., Park City

Honorable mention

Outside hitters • Allie Beck, Sr., Desert Hills; McKenzie Baldwin, Sr., Mountain Crest; Kenedi Christiansen, Sr., Ridgeline; Danja Stafford, Jr., Mountain View; Cassidie Hoffman, Sr., Stansbury; Sami Oblad, Sr., Stansbury

Setters • Sadie Gardner, Sr., Uintah; Brooklyn Wright, Sr., Dixie

Liberos • Savannah Coggins, Sr., Mountain Crest

Class 3A

First team

OH • Shelby Ison, Sr., North Sanpete

OH • Ellison Weaver, Soph., Union

OH • Kamiry Robison, Sr., Richfield

MB • Marcie Stapley, Sr., Morgan

MB • Hannah Robins, Sr., Juab

S • Ellee Anderson, Jr., Morgan

S • Jaci Shumway, Fr., Grand County

OPP • Madisyn Allred, Sr., North Sanpete

L • Hannah Farr, Sr., Morgan

Second team

OH • Ta’ssi Su’e su’e, Soph., San Juan

OH • Abbie Woolsey, Sr., Richfield

OH • Brinley Henrie, Jr., Delta

MB • Madison Roberts, Sr., Richfield

MB • Reagan Anderson, Jr., Union

MB • Shaylee Fowles, Jr., Delta

S • Aislynn Weaver, Sr,, Union

S • Bodell Nielson, Jr., San Juan

L • Kamree Peterson, Sr., South Sevier

Honorable mention

Outside hitters • Kelcie Peterson, Sr., South Sevier; Jessa Gines, Jr., South Summit; Carly Blake, Jr., Union; Baylee Loertscher, Sr., Morgan

Setters • Bayli Heap, Jr., Juab; Alexa Lord, Jr., Richfield

Liberos • Riley Marshall, Sr., Carbon

Class 2A

First team

OH • Hunter Vernon, Sr., North Summit

OH • Levila Lotuleilei, Sr., Waterford

MB • Jaslyn Gardner, Sr., Enterprise

MB • Ronnie Robinson, Jr., Enterprise

S • Hannah Lamon, Jr., North Summit

S • Allie Laub, So., Enterprise

OPP • Gracie Peterson, Jr., North Summit

OPP • Paige Leland, Sr., St. Joseph

L • Autumn Shinski, Sr., Kanab

Second team

OH • Ashtyn Spencer, Sr., Duchesne

OH • Allie Zehner, Sr., Rowland Hall

OH • Kennady McQueen, So., North Summit

MB • Ayla Lunt, Sr., Millard

MB • Brecklyn Murdock, Jr., North Summit

MB • McKenzie Mason, Sr., North Sevier

S • Candace Cannon, Sr., Millard

S • Makell Christensen, Sr., North Sevier

L • Timorie Phelps, Jr., Enterprise

Honorable mention

Outside hitters • Katelyn Church, Sr., Kanab; Karlie Hollingshead, Sr., Beaver; Alejandra Argumedo, Sr., American Prep; Ashlin Goble, Sr., North Sevier; Baylee Ramsay, So., Kanab

Middle blockers • Braillee Robinson, Jr., Beaver; Taylnn Brown, Jr., Beaver

Class 1A

First team

OH • Julia Hopkin, Sr., Rich

OH • Elena Yee, Sr., Milford

OH • Taylia Norris, Soph., Panguitch

MB • Karlee Eyre, Jr., Panguitch

MB • Ervianne Cly, Jr., Monument Valley

S • Kapri Orton, Jr., Panguitch

S • Tristen Esplin, Jr., Monticello

OPP • Jordan Bennett, Sr., Panguitch

L • Brittney Henrie, Jr., Panguitch

Second team

OH • Haidee Lazenby, Sr., Tabiona

OH • Abigail Nielson, Sr., Monticello

OH • Savanah Peart, Sr., Rich

OH • Ashlynn Spencer, Jr., Valley

MB • Abbey Blevins, Jr., Panguitch

S • Kierra Groll, Sr., Rich

S • Anna Florell, Jr., Intermountain Christian

OPP • Alana Henderson, Soph., Wendover

L • Amber Smith, Sr., Rich

Honorable mention

Outside hitters • Adriana Delgadillo, Jr., Wendover; Kaylin Bedonie, Jr., Monument Valley